137 dB Maksimalt lydtrykk (SPL)
Roterbart 100° x 70° TRW-horn
15” neodym-basshøyttaler, 3,5” svingspole
4,0” titan-kuppel, neodym kompresjonsdriver
Kjøp våre produkter hos våre autoriserte forhandlere:
Kun bedrifter med gyldig bransjetilknytning og organisasjonsnummer kan søke om tilgang.
Typiske kunder er forhandlere av musikkinstrumenter og forbrukerelektronikk, AV-firmaer, lydstudio, installatører, PA-firma, broadcast og film-/videostudio.
Vurderingen av kundeforhold gjøres manuelt, og vi vil gjennomføre en kredittsjekk av ditt firma eller enkeltpersonsforetak. Behandlingstid er normalt 2-4 dager.
Som bedriftens admin kan du legge til flere brukere for ditt firma.
Ved første gangs innlogging på våre nettsider, klikk på "Glemt passordet?" for å få tilsendt passord.
Dersom du har problemer med innlogging kan du ta kontakt på norway@benum.com.
Kjøp på benum.no er regulert av kjøpsloven.
Vi tilbyr in-house sertifisert teknisk service
Solid leverandør med over 50 års erfaring i bransjen og ansatte med høy teknisk ekspertise
Stort varelager og fleksible leveringsalternativer
137 dB Maksimalt lydtrykk (SPL)
Roterbart 100° x 70° TRW-horn
15” neodym-basshøyttaler, 3,5” svingspole
4,0” titan-kuppel, neodym kompresjonsdriver
2-kanals, 3200 W Klasse D-forsterker
DSP-prosessering med FiRPHASE og BMC
RDNet nettverksadministrasjon
powerCON TRUE1 TOP strømkontakter
KX 45-A er et kompakt, høytytende 2-veis aktivt høyttalersystem utviklet for profesjonelle brukere. Det kombinerer presis direktivitet, høy SPL-kapasitet og avansert systemintegrasjon. Lavfrekvensseksjonen har en 15” neodym-driver i et bassrefleksdesign. Høyfrekvensseksjonen består av en neodym kompresjonsdriver med en 4” titaniumskuppel, koblet til en 100° x 70° True Resistive Waveguide som kan roteres 90° for å sikre fleksible dekningsalternativer. En integrert to-kanals 3200 W Klasse D-forsterker med proprietær DSP-prosessering og fjernadministrasjon via RDNet muliggjør optimal systemytelse. Dets værbestandige, multifunksjonelle kabinett med Quick Lock Pins og M10-innsatser støtter allsidig bruk for bakkeplassering, stangmontering eller flygende applikasjoner.
De kraftige Klasse-D-forsterkerne, skreddersydd for hver enkelt transduser, leverer ren lyd med effektiv varmespredning og lavest mulig forvrengning, samt lavt strømforbruk.
Høykvalitets AD/DA-konvertering og innebygd DSP sørger for beste lydkvalitet. Takket være den proprietære RDNet nettverksbaserte styringen og kontrollen, gir hver KX-høyttaler grundig fjernovervåking via flere sensorer. Systemingeniøren får umiddelbar tilbakemelding om transduserstatus, viftehastighet, temperatur, VU-meter, limitere og mye mer.


Den 8-tommers høyeffektive transduseren integrerer Bass Motion Control (BMC) DSP og FiRPHASE-optimalisert delefilter for å utvide lavfrekvensområdet og forbedre effektiviteten i mellomtonen. Dette sikrer at den matcher bølgelederens spredning for perfekt dekning rundt delepunktet.
Paret med True Resistive Waveguide (TRW), inkluderer 1,75-tommers kompresjonsdriveren en nyutviklet diskantkuppel laget av PKX (modifisert polyetereterketon). PKX er en stiv, men likevel lett, fargeløs organisk polymer – muligens den beste termoplastiske harpiksfilmen på grunn av sine overlegne spesifikasjoner. Utviklet av RCF Precision Transducers-laboratoriet, er kuppelen forsterket med ribber for å oppnå en slank, men stiv profil. Denne innovasjonen gir større presisjon og pålitelighet for krevende lydapplikasjoner.

RDNet er en avansert plattform for integrert overvåking og kontroll av lydsystemer – fra små live- og installerte oppsett til massive arenasystemer. Basert på en robust nettverksarkitektur, kombinerer RDNet systemkontroll, line array-design og omfattende lydmålinger i én kraftig programvarepakke.
Ingeniører og teknikere kan intuitivt administrere hver enhet på nettverket, fra individuelle komponenter til flere grupper. Plattformen gir full DSP-kontroll av kompatible enheter, med fleksible konfigurasjonsverktøy for perfekt justering av systemresponsen med maksimal hastighet. Brukere har sanntids tilgang og oversikt over alle viktige innstillinger fra et sentralisert grensesnitt.
Kabinettet er laget av høykvalitets baltisk bjørkekryssfiner, limt med vannbestandig lim og belagt med værbestandig polyurea-maling. Dette sikrer utmerket vanntetting, UV-bestandighet, korrosjonsbeskyttelse og holdbarhet mot slitasje, støt og mekanisk stress. Den solide maskinerte aluminiumsstrukturen sprer effektivt varme uten vifte, noe som forbedrer kabinettets stivhet, mens den høyfaste strukturelle stålriggingen sikrer en høy sikkerhetsfaktor for sikker vektstyring. Støpte aluminiumshåndtak med ergonomiske gummigrep forbedrer brukervennligheten.
Forsterket strukturell design
Vannbestandig bjørkekabinett
Slitesterk polyurea-maling
Høyfast stål
Ergonomiske håndtak
Maskinert aluminium kjøleribbe
Forsterkeren er festet til en solid maskinert aluminiumsstruktur på bakpanelet, noe som sikrer effektiv varmespredning. Kabinettet er innvendig forsterket og solid, og utstyrt med vanntette powerCON® TRUE1 TOP strømkontakter, noe som garanterer holdbarhet under alle utendørsforhold.
KX DSP-plattformen er neste generasjons lydmotor for RCFs aktive høyttalere og DSP-forsterkere. Den er utviklet som en sanntids DSP-motor, og tilbyr enestående prosesseringskapasitet og skalerbarhet, noe som løfter RCF-høyttalerne til en ny dimensjon av ytelse.
Denne banebrytende DSP-motoren leverer uovertruffen prosesseringskraft i sin klasse.

KX-høyttalere utstyrt med Bass Motion Control (BMC) produserer de laveste hørbare frekvensene uten å påvirke basshøyttalerens stabilitet, med utvidet linearitet og bedre lydintegritet. BMC-metoden skaper et komplett kart over basshøyttalerens dynamiske oppførsel, for å generere en tilpasset algoritme som begrenser overdreven utsving. Tradisjonelle høypassfiltre beskytter basshøyttaleren mot overdreven utsving, men endrer fase-/frekvensresponsen. I kontrast beskytter den nye BMC-algoritmen basshøyttaleren og gir total frihet i signalgjengivelsen.

KX-høyttalerne er designet ved hjelp av en proprietær og avansert digital FiR-teknologi, utviklet for å levere transparent lyd, absolutt klarhet og perfekt lydbilde til lytteren. Den spesielle FiRPHASE-prosesseringen distribuerer lyd til alle lyttere uten faseforvrengninger, noe som sikrer minimale forsinkelser i systemet. Algoritmen korrigerer fase og amplitude (om nødvendig) ved å ta hensyn til transdusernes svake punkter og resonanser eller kanselleringer forårsaket av høyttalerkabinettet.
| Acoustical specifications | |
| Frequency Response | 50 Hz ÷ 20000 Hz |
| Max SPL @ 1m | 137 dB |
| Horizontal coverage angle | 100° |
| Vertical coverage angle | 70° |
| Transducers | |
| Compression Driver | 1.4'' neo, 4.0'' v.c |
| Woofer | 1 x 15'' neo, 3.5'' v.c |
| Input/Output section | |
| Input signal | bal/unbal |
| Input connectors | XLR, RDNet Ethercon |
| Output connectors | XLR, RDNet Ethercon |
| Input sensitivity | -2 dBu/+4 dBu |
| Processor section | |
| Crossover Frequencies | 750Hz |
| Protections | Thermal, HF |
| Limiter | Fast Limiter |
| Controls | Gain Reduction, Proces., 8 sel. presets |
| RDNet | Onboard |
| Power section | |
| Total Power | 3200 W Peak |
| High frequencies | 1200 W Peak |
| Low frequencies | 2000 W Peak |
| Cooling | Convection |
| Connections | Powercon TRUE1 TOP IN/OUT |
| Standard compliance | |
| Safety agency | CE compliant |
| Physical specifications | |
| Cabinet/Case Material | Baltic birch plywood |
| Hardware | Quick lock, pole mount, 3 M10 on top, 3 M10 on bottom sides |
| Handles | 2 on side |
| Pole mount/Cap | 35 mm insert |
| Grille | Steel with clothing |
| Color | Black |
| Size / Weight | |
| Height | 705 mm / 27.76 inches |
| Width | 419.6 mm / 16.52 inches |
| Depth | 430 mm / 16.93 inches |
| Weight | 28.4 kg / 62.61 lbs |
| Shipping information | |
| Package Height | 801 mm / 31.54 inches |
| Package Width | 484 mm / 19.06 inches |
| Package Depth | 474 mm / 18.66 inches |
| Package Weight | 32 kg / 70.55 lbs |
| SKU | KX 45-A |
|---|---|
| Vekt (kg) | 32.000000 |
| Enhet | Stk |
| EAN | 8024530022723 |
| Fabrikant | RCF |
| Produktserie | KX Series |
| Aktiv/Passiv | Aktiv |
| Elementstørrelse | 15" |
| Tilkobling | RJ45, XLR, PowerCON TRUE1 |
| Wattstyrke | 2000w til 4999w |
| DSP | RDnet |
| Strømkrav | 230V |
| Farge | Svart |
Fyll inn skjemaet, så kontakter vi deg
Kjøp våre produkter hos våre autoriserte forhandlere:
Kun bedrifter med gyldig bransjetilknytning og organisasjonsnummer kan søke om tilgang.
Typiske kunder er forhandlere av musikkinstrumenter og forbrukerelektronikk, AV-firmaer, lydstudio, installatører, PA-firma, broadcast og film-/videostudio.
Vurderingen av kundeforhold gjøres manuelt, og vi vil gjennomføre en kredittsjekk av ditt firma eller enkeltpersonsforetak. Behandlingstid er normalt 2-4 dager.
Som bedriftens admin kan du legge til flere brukere for ditt firma.
Ved første gangs innlogging på våre nettsider, klikk på "Glemt passordet?" for å få tilsendt passord.
Dersom du har problemer med innlogging kan du ta kontakt på norway@benum.com.
Kjøp på benum.no er regulert av kjøpsloven.