Kun bedrifter med gyldig bransjetilknytning og organisasjonsnummer kan søke om tilgang.
Typiske kunder er forhandlere av musikkinstrumenter og forbrukerelektronikk, AV-firmaer, lydstudio, installatører, PA-firma, broadcast og film-/videostudio.
Vurderingen av kundeforhold gjøres manuelt, og vi vil gjennomføre en kredittsjekk av ditt firma eller enkeltpersonsforetak. Behandlingstid er normalt 2-4 dager.
Som bedriftens admin kan du legge til flere brukere for ditt firma.
Ved første gangs innlogging på våre nettsider, klikk på "Glemt passordet?" for å få tilsendt passord.
Dersom du har problemer med innlogging kan du ta kontakt på norway@benum.com.
Kjøp på benum.no er regulert av kjøpsloven.
Vi tilbyr in-house sertifisert teknisk service
Solid leverandør med over 50 års erfaring i bransjen og ansatte med høy teknisk ekspertise
Stort varelager og fleksible leveringsalternativer
Den enkleste måten å koble eldre SDI-utstyr til Dante®-nettverket. AVN-DIO10 legger til støtte for SD-SDI opp til 3G-SDI. Den utfører samtidig embedding og de-embedding av opptil 16 lydkanaler, og gir et enkelt plug-and-play lyd-/videogrensesnitt for tilkobling av 3G/HD/SD-SDI-utstyr til et Dante® AoIP-lydnettverk.
Enheten de-embedder opptil 16 lydkanaler fra en SDI-strøm og plasserer dem på Dante-kanalene 1–16 (konfigurert via Dante Controller). Samtidig tar den de 16 Dante-inngangskanalene som er tilordnet enheten og re-embedder dem på SDI-utgangen.
To driftsmoduser er tilgjengelige: Loop-through-modus, der SDI-inngangen sendes direkte til utgangen, og Generator-modus, der inngang og utgang er uavhengige og SDI-utgangen leveres av en intern SDI-videogenerator. Generator-modus gjør det mulig å bruke enheten som embedder uten SDI-kilde, eller som separate de-embedder og embedder med ulike inngangs-/utgangsformater. Alle innstillinger kan konfigureres via webgrensesnittet.
Enheten støtter embedded lyd ved 48 kHz og 96 kHz, noe som gir mulighet for ulike samplingsfrekvenser på de-embed- og embed-banene. Ved 96 kHz halveres SDI-kanalkapasiteten, der hver lydgruppe bærer to kanaler i stedet for fire ved 48 kHz.
Webgrensesnittet gjør det mulig å embedde Dante-kanaler onto SDI-utgangen per kanalpar og tilbyr to alternativer: Insert Mode aktivert, der embedding selektivt overskriver eksisterende SDI-lyd per kanalpar, og Insert Mode deaktivert, der innkommende SDI-lydkanaler tømmes før selektiv embedding utføres.
Testtone-modus sender ut 1 kHz-, 2 kHz-, 3 kHz- og 4 kHz-toner på henholdsvis kanalene 1–4 for alle grupper med embedding aktivert. En separat de-embedder-testmodus plasserer en 1 kHz-tone på de sendende Dante®-kanalene, noe som muliggjør testing av nedstrøms SDI-lyd-I/O uten Dante®- eller SDI-kilder.
Strøm leveres via Power over Ethernet (PoE) med Neutrik® EtherCON-kontakter, med primær- og sekundærporter for strøm- og dataRedundans. LED-indikatorer på frontpanelet viser nettverksklokkestatus, AoIP-linkaktivitet og PoE-strømtilstedeværelse for tydelig driftsovervåking. Enheten inkorporerer Audinate Dante-brikker og er kompatibel med AES67 og Dante Domain Manager.
Som alle Sonifex DIO-grensesnitt gir den en enkel plug-and-play-løsning for tilkobling av analogt og digitalt lydeutstyr til Dante-nettverk, med konfigurasjon via Dante Controller. Den er innbygget i et robust aluminiumshus med mulighet for bordmontering, og et valgfritt tilbehør, AVN-DIORK, gjør det mulig å installere flere enheter på en 19″ rackmonteringshylle.
Ta lyd embedded på en SDI-kamerakilde, eller en hvilken som helst eldre SDI-kilde, og de-embed den til Dante-nettverket, legg til Dante-lydstrømmer i et SDI-signal for distribusjon i et anlegg. Gudshus – embed flerspråklige gudstjenester for distribusjon. De-embed lyd fra direktesendte HD-fotballsendinger for å tilby flerspråklige radiokommentarer, de-embed lyd for å sende til et Dante-basert høyttalersystem. Embed remikset 5.1 + stereo musikk på HD-konsertopptak.
| Parameter SDI Input | |
| Input Impedance | 75Ω Unbalanced |
| SDI Supported Standards | 270Mbps SMPTE-259M-C (SD) / 1.485 or 1.4835Gbps SMPTE-292M (HD) / 2.97 or 2.967Gbps SMPTE-424M (3G) / 525/59.94 (SMPTE-125M) / 625/50 (ITU-R BT.656) / 720p/23.98, 24, 25, 29.97, 30, 50, 59.94, 60 (SMPTE-296M) / 1035i/59.94, 60 (SMPTE-260M) / 1080i/50, 59.94, 60 (SMPTE-274M) / 1080p/23.98, 24, 25, 50, 59.94, 60 (SMPTE-274M) / 1080pSF/23.98, 24, 25, 29.97, 30 (RP-211) / 1080i/50 (SMPTE-295M) / 1080p/50 (SMPTE-295M) |
| Embedded Audio | 48kHz, synchronous / SMPTE-272M-ABC / SMPTE-299M |
| Supported Image Mapping | SMPTE-425M-AB |
| Parameter SDI Output | |
| Output Impedance | 75Ω Unbalanced |
| Alignment Jitter | <0.2UI |
| Output Level | 800mV ±10% |
| Return Loss | <15dB @ 1.5GHz |
| SDI Supported Standards | Output follows input |
| Supported Video Formats | Output follows input |
| Embedded Audio | 48kHz, synchronous / SMPTE-272M-C / SMPTE-299M |
| Network and AoIP | |
| AoIP Standard | Dante |
| Channels | 16 receive, 16 transmit |
| Flows | 16 receive, 16 transmit |
| Sample Rates | 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz |
| Encoding | PCM 16, PCM 24, PCM 32 |
| Connectivity | 2 x etherCON (RJ45 compatible) |
| Speed | 1Gbps or 100Mbps |
| Network Modes | Switched or redundant |
| AES67 Support | Yes |
| Dante Domain Manager Ready | Yes |
| Clock Source | Internal (PTP Leader), Network PTP Leader or from SDI input (Sync to External) |
| PoE Power | |
| Standard | 802.3af |
| Redundancy | Yes |
| Class | 0 |
| PD Power Range | 0.44 W to 12.94 W |
| Typical PSE Power Usage | 6 W |
| Max PSE Usage | 15.4 W |
| Equipment Type | |
| AVN-DIO10 | Dante to 3G/HD/SD-SDI Embedder/De-Embedder |
| Physical Specification | |
| Dimensions (Raw) | 14.0cm (W) x 13.6cm (D) x 4.2cm (H) / 5.5" (W) x 5.4" (D) x 1.7" (H) |
| Weight | Nett: 0.5kg Gross: 0.3kg / Nett: 1.1lbs Gross: 0.7lbs |
| SKU | AVN-DIO10 |
|---|---|
| Vekt (kg) | 0.700000 |
| Enhet | Stk |
| Fabrikant | Sonifex |
| Produktserie | AVN |
| Produkttype | Embedder / De-embedder |
| Tilkobling | EtherCON, BNC |
| AoIP / Protokoll | Dante |
| Strømkrav | PoE (802.3af) |
| Wordclock | Nei |
Fyll inn skjemaet, så kontakter vi deg
Kun bedrifter med gyldig bransjetilknytning og organisasjonsnummer kan søke om tilgang.
Typiske kunder er forhandlere av musikkinstrumenter og forbrukerelektronikk, AV-firmaer, lydstudio, installatører, PA-firma, broadcast og film-/videostudio.
Vurderingen av kundeforhold gjøres manuelt, og vi vil gjennomføre en kredittsjekk av ditt firma eller enkeltpersonsforetak. Behandlingstid er normalt 2-4 dager.
Som bedriftens admin kan du legge til flere brukere for ditt firma.
Ved første gangs innlogging på våre nettsider, klikk på "Glemt passordet?" for å få tilsendt passord.
Dersom du har problemer med innlogging kan du ta kontakt på norway@benum.com.
Kjøp på benum.no er regulert av kjøpsloven.