Q-SYS PL-DC12 er en toveis passiv point source-høyttaler med retningskontroll som leverer førsteklasses lyd for et bredt spekter av spillesteder innen underholdning, gjestfrihet, bedrifts- og andre applikasjoner.
Kjøp våre produkter hos våre autoriserte forhandlere:
Kun bedrifter med gyldig bransjetilknytning og organisasjonsnummer kan søke om tilgang.
Typiske kunder er forhandlere av musikkinstrumenter og forbrukerelektronikk, AV-firmaer, lydstudio, installatører, PA-firma, broadcast og film-/videostudio.
Vurderingen av kundeforhold gjøres manuelt, og vi vil gjennomføre en kredittsjekk av ditt firma eller enkeltpersonsforetak. Behandlingstid er normalt 2-4 dager.
Som bedriftens admin kan du legge til flere brukere for ditt firma.
Ved første gangs innlogging på våre nettsider, klikk på "Glemt passordet?" for å få tilsendt passord.
Dersom du har problemer med innlogging kan du ta kontakt på norway@benum.com.
Kjøp på benum.no er regulert av kjøpsloven.
Vi tilbyr in-house sertifisert teknisk service
Solid leverandør med over 50 års erfaring i bransjen og ansatte med høy teknisk ekspertise
Stort varelager og fleksible leveringsalternativer
Q-SYS PL-DC12 er en toveis passiv point source-høyttaler med retningskontroll som leverer førsteklasses lyd for et bredt spekter av spillesteder innen underholdning, gjestfrihet, bedrifts- og andre applikasjoner. Denne 12-tommers modellen tilbyr et rekonfigurerbart og roterbart horn, som muliggjør symmetrisk eller asymmetrisk dekning for bedre kontroll over hvor lyden må høres. Dermed tilbyr PL-DC12 fleksibiliteten og tilpasningsevnen til å bli distribuert som scenefyll, delay eller plassert front of house på mindre arenaer.
Lever det riktige systemet for kundene dine: PL-DC8 har en 8-tommers elementer og høyfrekvent kompresjonsdriver i et bassreflekskabinett som gir en høyytelsesløsning for front-of-house i små til mellomstore lokaler som auditorier eller teatre. I tillegg sikrer det rekonfigurerbare og roterbare hornet riktig lyddekning. Sammenkobling av dem med Q-SYS nettverksforsterkere utvider flere fordeler, fra tilpassede høyttalerstemmer og beskyttelsessikringer til avansert telemetri, som bidrar til å øke hastigheten på utrullingen og levere en optimal systemdriftsopplevelse.


Q-SYS PL-DC-familien er sammensatt av toveis, passive punktkildehøyttalere med retningskontroll som leverer førsteklasses lyd for et bredt spekter av spillesteder innen underholdning, gjestfrihet, bedrifts- og høyere ed applikasjoner. Tilgjengelig i fire størrelser (dobbel-4-tommer, dobbel-6-tommer, 8-tommer og 12-tommer), kan alle PL-DC-modellene fungere som scenefyll eller forsinkelser, mens de mindre modellene kan plasseres under balkonger å fylle ut tapt dekning og de større modellene kan inngå i distribuerte systemer. I tillegg tilbyr den doble 4-tommers modellen et fast 120°x50° horn, mens de tre større modellene tilbyr et rekonfigurerbart horn, noe som gir mer kontroll over hvor lyden må høres. Ytelseshøyttalere i PL-serien kobler sammen en rik arv av høyytelseslyd med kraften og fleksibiliteten til Q-SYS for å utvide en integrert lyd-, video- og kontrollopplevelse til dine front-of-house-applikasjoner.
SPECIFICATIONS |
PL-DC12 |
| Transducers | LF: 12in (320 mm), 3 in (75 mm) voice coil, neodymium HF: Compression driver, 3 in (75 mm) voice coil |
| Enclosure Configuration: | Two-way, passive point source loudspaker in bass reflex enclosure |
| Coverage (horizontal x vertical): | Symmetrical: 90° x 50°, 70° x 50°, 110° x 50° Asymmetrical: 100° x 50°, 90° x 50°, 80° x 50° (Reconfigurable half horn assemblies included) |
| System Sensitivity | 102 dB @ 1 W/1 m |
| Max SPL* (continuous) | 124 dB |
| Enclosure Material: | Exterior plywood |
| Enclosure Color: | Black (RAL 9011) |
| Weatherization | IP54 External plywood Stainless screws Treated grille vs. UV and corrosion Hydrophobic stainless steel mesh behind grille Polyurea Paint Input cup (IP65) sealing with gland |
| Recommended Amplifiers | Q-SYS CX-Q 8K4 (up to 4 per ch) Q-SYS CX-Q 4K4 (up to 3 per ch) |
*1 m on-axis in free space; continuous IEC noise 6 dB crest factor into power rating
All specifications are subject to change without notice.
| SKU | PL-DC12-BK |
|---|---|
| Vekt (kg) | 21.800000 |
| Enhet | Stk |
| EAN | 684284087713 |
| Fabrikant | Q-SYS |
| Produktserie | PL-serie |
| Aktiv/Passiv | Passiv |
| Wattstyrke | 200w til 499w |
| Elementstørrelse | 12" |
| Impedanse | 8 Ohm |
| IP-grad | IP 54 |
| Værbestandighet | Værbestandig |
| Farge | Svart |
Fyll inn skjemaet, så kontakter vi deg
Kjøp våre produkter hos våre autoriserte forhandlere:
Kun bedrifter med gyldig bransjetilknytning og organisasjonsnummer kan søke om tilgang.
Typiske kunder er forhandlere av musikkinstrumenter og forbrukerelektronikk, AV-firmaer, lydstudio, installatører, PA-firma, broadcast og film-/videostudio.
Vurderingen av kundeforhold gjøres manuelt, og vi vil gjennomføre en kredittsjekk av ditt firma eller enkeltpersonsforetak. Behandlingstid er normalt 2-4 dager.
Som bedriftens admin kan du legge til flere brukere for ditt firma.
Ved første gangs innlogging på våre nettsider, klikk på "Glemt passordet?" for å få tilsendt passord.
Dersom du har problemer med innlogging kan du ta kontakt på norway@benum.com.
Kjøp på benum.no er regulert av kjøpsloven.